Bole kosci

Witam Państwa na naszym nowym Forum Stowarzyszenia. Udostępniamy Państwu możliwość wymiany doświadczeń i wiedzy na temat naszej choroby oraz jej leczenia. Możemy również rozmawiać na inne ważne dla nas tematy.
Zapraszam do dyskusji.
Pozdrawiam,
Roman Sadżuga

Bole kosci

Postprzez slonko » Śr lut 24, 2016 11:51 pm

Witam Kochani

Juz nie pisalam dlugo bo mama miala spokoj ze szpiczakiem przez kilka lat as tu nagle znowu. Ma okropne bole kosci, rwace itd I nie moze chodzic. Swiat mi sie zawalil jak zobaczylam ja tak cierpiaca. teraz jest w szpitalu od dwoch tygodni bierze Valcade, Talidomid, Pamifor I plastry przeciwbolowe ale bole nie ustepuja. boje sie ze nie ustapia a moze to musi troche dluzej potrwac bo to pierwszy cykl chemi i Pamifos a co jak nie przejdzie co robic bo mam juz lezala prawie 3 miesiace bo lekarz myslal ze to korzonki a nie nawrot choroby a tu nagle bum. Tyle miesiecy z bolem to juz od samego bolu mozna sie wykonczyc. moze ktos z was przechodzil to samo prosze doradzcie czy przeszlo po lekach czy nie.

Sciskam was wszystkich najmocniej jak moge i zycze duzo zdrowia i sily walki z tym dziadostwem.
slonko

Re: Bole kosci

Postprzez gosia18.74 » Cz lut 25, 2016 3:50 pm

Zawsze jest coś, bo nie może być spokojnie. Velcade to podobno bardzo dobry lek, tak nam mówił Dr Jurczyszyn, który jest także lekarzem leczącym mojego męża. Wierzymy, że pomoże Twojej mamie i jak wygrywała z draniem już nie raz tak teraz lek pomoże. Trzeba tylko cierpliwości, lekarze wiedza co robią. jesteśmy z Twoja mamą i z Tobą całym sercem
gosia18.74

Postprzez zaduma » Śr lis 16, 2016 4:53 pm

Kilka (10) lat temu zdiagnozowano umnie szpiczaka i podjęto leczenie: chemioterapia i radioterapia. Doprowadziło to do całkowitej remisji choroby. W trakcie wizyty w poradni lekarz (dr.n. med), który mnie operował na stwierdzenie innego pacjęta: bolały mnie kości, powiedział stanowczym głosem:kości nie bolą. Więc jak to jest??? Ja się przychylam do zdania, że "nie bolą".
zaduma

Postprzez konrad02 » N lis 20, 2016 8:40 am

Ja natomiast twierdzę że tzw. "bóle kości " istnieją i są. Oznaką tych bólów są choroby niekiedy bardzo poważne i to degradujące ruchowo (reumatyzm, osteoporoza,różnego typu nowotwory , pęknięcia i złamania , itd) można wymienić bardzo dużo chorób ,które objawiają się bólami kości. W kościach są i naczynia krwionośne i limfatyczne i nerwy przez co automatycznie musimy odczuwać bóle przy różnych dolegliwościach , i tyle na ten temat , nie chcę się dalej wymądrzać bo mogę też się mylić w jakimś temacie.Ja je też odczuwam i to niekiedy bardzo dotkliwie i trzeba to jakoś wytrzymać. Pozdrawiam :D
konrad02

Powrót do Forum Pacjentów