Książki, wiadomości itp.

Witam Państwa na naszym nowym Forum Stowarzyszenia. Udostępniamy Państwu możliwość wymiany doświadczeń i wiedzy na temat naszej choroby oraz jej leczenia. Możemy również rozmawiać na inne ważne dla nas tematy.
Zapraszam do dyskusji.
Pozdrawiam,
Roman Sadżuga

Książki, wiadomości itp.

Postprzez Ada córka » N kwi 21, 2013 9:31 am

Co mogę teraz zrobić? Może ułatwić wszystkim nowym chorym trudne początki? Pomóc znaleźć odpowiedzi na pytanie: Co to takiego ten szpiczak? Jakie są rokowania? Czy umrę szybko? itp. itd.
Więc mam taki pomysł, żeby tutaj wrzucać nowości, publikacje nt. szpiczaka, po to aby wszyscy, którzy dopiero zaczynają poznawać szpiczaka, mogli bez problemu zdobyć potrzebne informacje. Większość użytkowników wrzuca u siebie na postach takie materiały, ale może prościej byłoby mieć to wszystko w jednym miejscu???
Super książka: http://szpiczak.org/lang/hematologia/ksiazki/pdf/szpiczak_mnogi_t1_new.pdf
Pozdrawiam Ada
Ada córka

Re: Książki, wiadomości itp.

Postprzez konrad02 » So kwi 27, 2013 8:24 am

Swietny pomysł .Gratuluję i podaję link gdzie można dużo się dowiedzieć o problemach hematoonkologicznych :http://hematoonkologia.pl/
konrad02

Postprzez Ada córka » Wt maja 21, 2013 6:06 pm

A tutaj jest odniesienie do Pana dr Jurczyszyna, który jest "specem" i nowi chorzy potrzebują informacji od takich właśnie osób :D http://www.jurczyszyn.zdrowemiasto.pl/ Na tych stronach wszystkie informacje podane są w zrozumiałym dla wszystkich języku. Pozdrawiam Was i mam nadzieję, że wszystkim "Nowym" przybliżymy szpiczaka. Mam nadzieję, że dr Jurczyszyn nie ma nic przeciwko temu :D Ada
Ada córka

Postprzez lulu » Wt maja 21, 2013 7:31 pm

http://hematoonkologia.pl/
Pozwoliłam sobie Konradzie wstawić Twój link, już aktywny.
lulu

Postprzez Ada córka » Cz sty 01, 2015 1:40 pm

Witam Was wszystkich w Nowym 2015 roku i życzę dużo powodów do radości, dużo sił do walki o życie i zdrowie :).
Tak na początku roku chciałam poszukać nowości o leczeniu szpiczaka i ..... nic nie udało mi się nowego znaleźć. Albo nowości są gdzieś ukryte w "bezkresnej przestrzeni internetu" (a szkoda, bo im łatwiej można do czegoś dotrzeć, tym lepiej), albo przełomu niestety nie widać.
No, ale nasz "kochany" rząd sprawił nam od stycznia reformę i tzw. "pakiet onkologiczny" i to mnie martwi, bo jak się doczytałam to "...podstawowych nowotworów jest około 200. I jeśli się nie ma odpowiedniej wiedzy, mogą być trudne do wczesnego rozpoznania." /cyt./, a jak lekarze rodzinni mają niby rozpoznać nowotwór, bez szybkiego dostępu do badań? Mają rtg w oczach????? Przecież jak idę do lekarza i dostaję skierowanie na bardziej specjalistyczne badanie to muszę czekać min. 2 m-ce (no chyba że sobie zapłacę z własnej kieszeni, a nie z kieszeni NFZ), później oczywiście muszę wrócić do lekarza z wynikiem i dla pewności pewnie skieruje mnie na kolejne badania, itp., itd. I to ma niby usprawnić walkę z nowotworami w Polsce?????
Jak Wy to widzicie? Może tylko u mnie to jest w czarnych barwach?
Ada córka

Postprzez gosia18.74 » Pn sty 05, 2015 7:02 pm

Ada dobre wieści, jest lepiej jeśli chodzi o dostępy do programów leczniczych, natomiast ile trzeba się nacierpieć, żeby w tym programie się znaleźć to jest już inna bajka. My teraz pod dobrą opieka dwóch wspaniałych lekarzy walczymy i jakoś z dnia na dzień do przodu.
gosia18.74

Postprzez Ada córka » Cz kwi 02, 2015 8:15 pm

Z cyklu "książki" nie mam dla Was niczego nowego, a z cyklu "wiadomości": Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzę Wszystkim chorującym i ich rodzinom wielu powodów do radości i powodzenia w leczeniu i abyście mieli jeszcze mnóstwo okazji do wspólnego świętowania. :D
Ada córka

Powrót do Forum Pacjentów