Wątek Mar

Witam Państwa na naszym nowym Forum Stowarzyszenia. Udostępniamy Państwu możliwość wymiany doświadczeń i wiedzy na temat naszej choroby oraz jej leczenia. Możemy również rozmawiać na inne ważne dla nas tematy.
Zapraszam do dyskusji.
Pozdrawiam,
Roman Sadżuga

Wątek Mar

Postprzez Mar » N mar 04, 2012 6:09 pm

Zakładam wątek, taki ode mnie.

Wiecie, że straciłam mamę w walce ze szpiczakiem, wiecie też, że się z Wami zżyłam i wciąż szukam w sobie siły, aby się zmagać z codziennym życiem. Mam nadzieję, że udaje mi się też być czasem wsparciem dla Was.

Pierwsza z ciekawostek na temat szpiczaka, o której na pewno nie wie żadne z Was. Jestem przekonana, że znacie lub choćby słyszeliście o Harrym Potterze. Co ma Harry Potter wspólnego ze szpiczakiem, otóż okazuje się, że całkiem sporo. Niedawno kupiłam jedną z książek nawiązujących do świata czarodziejów: "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć", a tam, wśród magicznych stworów:

"SZPICZAK (KNARL)
Klasyfikacja Ministerstwa Magii: Odpowiedzialny czarodziej powinien sobie poradzić.

Szpiczak występuje w północnej Europie i Ameryce. Mugole* zazwyczaj mylą go z jeżem. Te dwa gatunki są praktycznie identyczne, a jedynym wyjątkiem jest ich zachowanie: jeżeli jeżowi wystawi się w ogrodzie jedzenie, chętnie przyjmie poczęstunek, natomiast, kiedy jedzenie wystawi się szpiczakowi, pomyśli, że właściciel domu chce go zwabić w pułapkę i wobec tego zniszczy mu rabaty i rośliny ogrodowe. Wiele mugolskich dzieci było oskarżanych o wandalizm, podczas gdy winny był szpiczak."

*osoby niemagiczne

Jak wrażenia? ;)
Mar

Re: Wątek Mar

Postprzez lulu » Śr mar 07, 2012 11:21 pm

:shock:
lulu

Postprzez Mar » Cz mar 08, 2012 6:40 pm

Tak, zasadniczo też miałam taką minę po przeczytaniu ;)
Mar

Postprzez Mar » Śr mar 21, 2012 1:52 pm

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI PIERWSZEGO DNIA WIOSNY!

Obrazek

Jak u Was pogoda się spisuje? U mnie pochmurnie, ale ciepło, idealnie na mycie okien ;)
Mar

Postprzez gosia18.74 » Śr mar 21, 2012 6:14 pm

Piękna ta karteczka. U mnie na płd Polski trochę słońca, trochę pochmurnego nieba - a okna umyłam w sobotę. Pozdrowienia dla wszystkich
gosia18.74

Postprzez lulu » Śr mar 21, 2012 8:55 pm

Karteczka prześliczna ... tylko raczej letnia ... aż tęskno za takimi kwiatami w naturze.
lulu

Postprzez Mar » Cz mar 22, 2012 3:45 pm

Dla mnie wiosna, to już zapowiedź lata - pięknie świeci słońce, można sobie wygrzać kości ;)
Mar

Postprzez Mar » Wt sie 14, 2012 1:01 pm

Dawno się tutaj nie odzywałam, ale pamiętajcie, że jestem zawsze i Was podczytuję, co jakiś czas.

Niestety moje plany urlopowe legły w gruzach - ach! fundusze, fundusze, aczkolwiek, jeśli wygram w totka (a wciąż na to liczę ;) ) urzeczywistnię wszystkie moje szalone pomysły.

Trzymajcie się ciepło i korzystajcie z letnich dni :)
Mar

Postprzez Mar » Pt cze 23, 2017 5:14 pm

Witajcie, tyle lat nie pisałam, ale wciąż tu zaglądam i Wam kibicuję.

Co u was słychać? :)

Tyle czasu minęło, że zdążyłam wyjść za mąż, urodzić córkę, która drugie imię ma po babci.

Szkoda, że szpiczak zabrał moją mamę i nie doczekała wnuczki, ale wierzę, że patrzy i opiekuje się nią z góry.

Trzymajcie się!
Mar

Postprzez lulu » N cze 25, 2017 3:35 pm

Popatrzyłam i widzę, że istotnie duuużo czasu minęło od ostatniego Twojego pisania. Mój brat jakoś sobie radzi, z leczeniem też nie jest najlepiej, bo nie bardzo mają czym leczyć. Ma duże skutki uboczne.
Ja po latach znów zaliczyłam następnego raka, ale jak na dziś to żyję :lol:. Czas sobie mija. :)
lulu

Postprzez gosia18.74 » Wt cze 27, 2017 9:19 am

A ja straciłam najukochańsze mi osoby najpierw w 2015 tatę a dwa miesiące temu ( w Wielki Piątek ) mojego męża. Serdecznie Was pozdrawiam i ściskam.
Gratuluję Ci Mar Córeczki, niech daje Ci największą radość każdego dnia. Lulu, Ciebie mam nadzieję zobaczyć, jak tylko dasz radę przyjechać i będziesz miała ochotę pójść jak kiedyś na lody i kawkę zapraszam.
gosia18.74

Postprzez Mar » So wrz 02, 2017 6:09 pm

Witajcie :)

Kochane trzymam kciuki, żeby się Wam dobrze wiodło mimo przeciwności losu :*
Mar

Powrót do Forum Pacjentów