Dobre wieści

Witam Państwa na naszym nowym Forum Stowarzyszenia. Udostępniamy Państwu możliwość wymiany doświadczeń i wiedzy na temat naszej choroby oraz jej leczenia. Możemy również rozmawiać na inne ważne dla nas tematy.
Zapraszam do dyskusji.
Pozdrawiam,
Roman Sadżuga

Dobre wieści

Postprzez Golania » Śr paź 26, 2011 1:42 pm

Witam wszystkich,

rzadko tutaj piszę od pewnego czasu, choć zaglądam, by sprawdzić, co słychać o "starych znajomych". Cieszę się każdą dobrą, lub przynajmniej nie złą wieścią.
Myślę, że i Wy, oprócz praktycznych porad, szukacie tutaj nadziei. Dlatego chciałam Wam napisać, że moja mama ma się dobrze już od kilku lat. Pokrótce przypomnę, że szpiczaka zdiagnozowano u mojej mamy w 2007 roku. Następnie zastosowano u mamy chemię w schemacie VAD, po którym uzyskano częściową remisję. Podjęto dwukrotnie próbę mobilizacji komórek do autoprzeszczepu, które się nie powiodły. Moja mama wówczas zrezygnowała z tego sposobu leczenia. Od jesieni 2008 roku pozostawała pod opieką ambulatoryjną i nie brała żadnych leków hematologicznych. Z badania na badanie wartości IGg rosły nieznacznie, ale niewiele przekroczyły normę. Lekarz uznał to jednak za sygnał do rozważenia włączenia kolejnej terapii. Mama we wrześniu poszła do szpitala, gdzie gruntownie ją przebadano i okazało się...że wyniki są bardzo dobre i nawet lepsze niż po chemii 3 lata temu. Nawet IGg i plazmocyty nie dają powodów do niepokoju w tej chwili (są w normie). Wszyscy, włącznie z lekarzem prowadzącym, byli zaskoczeni. Wyniki wszystkich badań, dla pewności, powtórzono. Mama też była zadziwiona i szczęśliwa. Nadal nie musi być leczona i nie ma żadnych objawów tlącego się szpiczaka. To dla niej piękny prezent od Pana Boga. Zaraz po wyjściu mamy ze szpitala, "chwytając chwilę" i ciesząc mamy zdrowiem, wraz z mężem, córeczką i rodzicami pojechaliśmy razem na piękne wakacje do Francji.

Życzę wszystkim chorym i ich bliskim podobnych "niespodzianek".

Agnieszka
Golania

Re: Dobre wieści

Postprzez gosia18.74 » Śr paź 26, 2011 6:27 pm

To dzisiaj cudowny dzień same dobre wieści na forum. Wszystkiego dobrego zdrowia radości i pięknych wycieczek dla całej Waszej rodziny
gosia18.74

Postprzez Ada córka » Śr paź 26, 2011 6:37 pm

Agnieszko, właśnie na takie posty czekamy :) Często mi się marzy, że moja mama jeszcze pozytywnie zaskoczy lekarzy ... :D
Ada córka

Postprzez lulu » Pt paź 28, 2011 8:18 am

Piękna wiadomość i trzymać tak dalej. :)
lulu

Powrót do Forum Pacjentów