polineuropatia obwodowa

Witam Państwa na naszym nowym Forum Stowarzyszenia. Udostępniamy Państwu możliwość wymiany doświadczeń i wiedzy na temat naszej choroby oraz jej leczenia. Możemy również rozmawiać na inne ważne dla nas tematy.
Zapraszam do dyskusji.
Pozdrawiam,
Roman Sadżuga

polineuropatia obwodowa

Postprzez laskussłupsk » Pn wrz 12, 2011 7:35 am

Witam serdecznie. Od lutego ubiegłego roku choruję na szpiczaka. W marcu przeszedłem autoprzeszczep szpiku. Przez czas chemioterapii jak i obecnie przyjmuję talidomid. Niestety lek ten niesie u wielu pacjentów skutki uboczne. U mnie pojawiła sie polineuropatia obwodowa. Zaczyna mi to dośc bardzo dokuczać. Nie bardzo wiem jak sobie z tym radzić. czy są jakies sposoby zmniejszajace upośledzenie nerwów obwodowych. Czy może są sanatoria, gdzie można się podleczyć.
Andrzej
laskussłupsk

Re: polineuropatia obwodowa

Postprzez ewah » Pn wrz 12, 2011 8:50 pm

Ja jestem po braniu talidomudu przez 4 lata i w wyniku tego leku a w zasadzie skutków ubocznych pojawiła sie polineuropatia i od sierpnia 2010 jestem na Revlimidzie. Pogadaj z lekarzem o twoich problemach z poli bo można brać na nią leki ale one też szkodzą.
ewah

Re: polineuropatia obwodowa

Postprzez laskussłupsk » Wt wrz 13, 2011 12:37 pm

Dziękuję, napewno porozmawiam z prowadzącym lekarzem na temat revlimidu. 11 września mam wizytę w klinice w Gdańsku i wtedy wszystkiego sie wypytam. Sam nie wiem do końca co czas przyniesie, bo ostatnie wyniki, jakie zrobiłem w Słupsku, nie napawają optymizmem. Proteinogram wykazał Gamma powyzej normy (20,2), więc możliwe jest, że będę poddany dalszemu leczeniu. Może to bedzie Velkade. Słyszałem,że ten lek daje dośc dobre rezultaty.
Pozdrawiam serdecznie
Andrzej
laskussłupsk

Powrót do Forum Pacjentów