Wykłady dr Paula Richardsona i dr Davida Vesole

Witam Państwa na naszym nowym Forum Stowarzyszenia. Udostępniamy Państwu możliwość wymiany doświadczeń i wiedzy na temat naszej choroby oraz jej leczenia. Możemy również rozmawiać na inne ważne dla nas tematy.
Zapraszam do dyskusji.
Pozdrawiam,
Roman Sadżuga

Wykłady dr Paula Richardsona i dr Davida Vesole

Postprzez Jakub W. » Śr kwi 13, 2011 12:23 am

Zapraszam do obejrzenia wykładów dr Paula Richardsona z Dana Farber Cancer Institute w Bostonie oraz dr Davida Vesole z John Theurer Cancer Center at Hackensack University Medical Center w New Jersey. Wykład dr Vesole dotyczył roli auto-transplantacji szpiku kostnego w erze wysoce efektywnych leków stosowanych w terapii indukcyjnej oraz roli terapii podtrzymującej w szpiczaku mnogim. Dr Richardson omówił aktualnie obowiązujące leczenie opornych i nawrotowych postaci szpiczaka mnogiego w roku 2011. Wykłady miały miejsce w Klinice Hematologii UJ w Krakowie w dniu 5 kwietnia 2011 r.

http://www.szpiczak.org/index.php?vol=aktualnosci&part=36

Przy okazji (bo zapomniałem) zapraszam do obejrzenia wykładów z poprzedniej sesji, z dnia 7 lutego 2011 r. Wykład dr Grzegorza Rymkiewicza, z Zakładu Patologii Centrum Onkologii w Warszawie (gdzie pełni funkcję Szefa Pracowni Cytometrii Przepływowej) dotyczył charakterystyki histopatologicznej, cytologicznej i immunofenotypowej nowotworów wywodzących się z komórek plazmatycznych. Natomiast wykład dr Grzegorza Charlińskiego z Katedry i Kliniki Hematologii, Onkologii i Chorób Wewnętrznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego dotyczył diagnostyki i leczenia pierwotnej amyloidozy łańcuchów lekkich i własnych doświadczeń klinicznych w leczeniu amyloidozy.

http://www.szpiczak.org/index.php?vol=aktualnosci&part=43

Zapraszam również do obejrzenia relacji z II Charytatywnego Spotkania Skitourowego, które miało miejsce 19-20 marca 2011 r. w Dolinie Chochołowskiej. Mam nadzieję, że w roku przyszłym zobaczymy się wszyscy na kolejnym spotkaniu skitourowym. Czego sobie i wszystkim forumowiczom serdecznie życzę !!!

http://www.szpiczak.org/index.php?vol=rozne&part=8&pagemm=1

Zapraszam do oglądania i zapewniam, że warto !!!

Pozdrawiam
Jakub W.
Jakub W.
 
Posty: 142
Dołączył(a): Pt kwi 07, 2006 6:17 pm
Lokalizacja: Kraków

Powrót do Forum Pacjentów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron