Nowe zachorowanie

Witam Państwa na naszym nowym Forum Stowarzyszenia. Udostępniamy Państwu możliwość wymiany doświadczeń i wiedzy na temat naszej choroby oraz jej leczenia. Możemy również rozmawiać na inne ważne dla nas tematy.
Zapraszam do dyskusji.
Pozdrawiam,
Roman Sadżuga

Nowe zachorowanie

Postprzez wojbog » So wrz 04, 2010 8:15 pm

Witam Wszystkich! jestem nowym członkiem Waszej wspólnoty. Na szpiczaka choruje moja ukochana żona Basia-lekarz radiolog. Czy jej zawód przyczynił się do choroby niewiadomo, ale ekspozycja na promieniowanie X jest jednym z czynników ryzyka tego nowotworu. Jak długo trwa choroba nie wiemy bo kiedy wystapiły pierwsze objawy (kwiecień 2010) zmiany w koścu były już bardzo zaawansowane.Interwencja neurochirurgiczna (wertebroplastyka kręgów TH8,9, 10 ) bardzo zmniejszyła dolegliwości. Niestety parametry histopatologiczne oraz biochemiczne mimo już czteromiesiecznej terapi (4 cykle CTD) nie wskazują na jej skuteczność.Obecnie przebywa (poraz drugi)w klinice gdyż w sierpniu (26.8) stwierdzono małopłytkowość (48 000), oraz narastającą niedokrwistość, a także ciągły wzrost aktywności LDH oraz stężenia beta 2 mikroglobuliny n(>10 mg%). Po podaniu płytek i krwi stan się porawił i teraz czekamy na efekty leczenia Velcade. Pozdrawiamy serdecznie Wszystkich, Kochani trzymajmy się!! wojbog
wojbog

Re: Nowe zachorowanie

Postprzez ewah » Pn wrz 06, 2010 7:48 pm

Kochani! Miło nam że jesteście z nami choć powód waszej obecności na naszym forum nie cieszy. Piszesz, że nie dajecie się chorobie, to jest w tym wszystkim najważniejsze. Mam nadzieję,że Basi stan zdrowia pozwoli wam na kontynuowanie normalnego życia tylko dobre myślenie pomoże Wam przetrwać najgorsze chwile ( oby ich nie było ). Zyczę Basi dużo zdrowia i cierpliwości.
ewah

Powrót do Forum Pacjentów