Wiadomości z V Kongresu

Witam Państwa na naszym nowym Forum Stowarzyszenia. Udostępniamy Państwu możliwość wymiany doświadczeń i wiedzy na temat naszej choroby oraz jej leczenia. Możemy również rozmawiać na inne ważne dla nas tematy.
Zapraszam do dyskusji.
Pozdrawiam,
Roman Sadżuga

Wiadomości z V Kongresu

Postprzez wieloj » Pn mar 29, 2010 7:18 pm

Wczoraj wieczorem wróciłem z Kongresu Stowarzyszenia w Olsztynie.
Na Kongresie obecnych było ponad 200 członków Stowarzyszenia.
Gośćmi Kongresu byli m.in.: prof. Anna Dmoszyńska, prof. Maria Kraj, dr Artur Jurczyszyn, prof. Roman Hajek, prof. Wojciech Maksymowicz, doc. Małgorzata Krawczyk-Kuliś, Mark Krueger (USA), Viorica Cursaru (Rumunia), Miroslav Hrianka (Słowacja), Dorota Szymańska – psycholog, mec. Leszek Ciepliński – adwokat i pacjent.
Niestety na Kongres nie przyjechali wszyscy zaproszeni lekarze hematolodzy m.in. prof. Wiktor Jędrzejczak.
Krótka informacja o Kongresie jest narazie tylko na stronie Radia Olsztyn. Link: http://www.ro.com.pl/aktualnosci/tresc/ ... piczakiem/.
Kongres był bardzo ciekawy. Organizacja była bez zarzutu. Dyrekcja i personel Hotelu Park bardzo gościnna. Ekipa Stowarzyszenia na czele z prezesem Romanem Sadżugą uwijała się jak w ukropie, ale wszystko było zapięte "na ostatni guzik".
Renata Zakrzewska przedstawiła księgowość i bilans Stowarzyszenia za 2009 rok.
Kasia Nozdrzykowska przedstawiła prezentację programu "Aktywność zawodowa z nowotworem", niestety tylko dla woj. mazowieckiego. Apelujemy do pacjentów o aktywny w nim udział.
Więcej informacji o projekcie na stronie: http://aktywizacja.szpiczak.org.pl/.
Walne Zebranie Członków zatwierdziło bilans oraz podjęło uchwałę o skierowaniu petycji do Minister Zdrowia Ewy Kopacz o udostępnienie optymalnych terapii leczenia chorych na szpiczaka, w tym o uruchomienie programu terapeutycznego leczenia lenalidomidem (Revlimidem).
Niestety z powodu braku czasu nie zdążę dziś i jutro udostępnić zdjęć z Kongresu. Może w czasie Świąt Wielkanocnych.
Życzę wszystkim chorym i ich rodzinom zdrowych i pogodnych Świąt Wielkiej Nocy.
Pozdrawiam. Wiesław.
wieloj

Re: Wiadomości z V Kongresu

Postprzez Jarek » Pn mar 29, 2010 7:25 pm

Wiesław
Jak zwykle jesteś taki uporządkowany :-)
Wszytko potwierdzam, i oczywiście namawiam do udziału w takich spotkaniach. Ta konferencja, pokazała naszą siłę, szczególnie podczas walnego zgromadzenia.

Jarek
Jarek

Re: Wiadomości z V Kongresu

Postprzez wieloj » Pt kwi 23, 2010 10:58 am

Po powrocie z Kongresu Stowarzyszenia w Olsztynie napisałem, że z powodu braku czasu nie zdążę udostępnić zdjęć z Kongresu.
Obiecałem jednak je udostępnić.
Album zdjęciowy zamieściłem na mojej stronie internetowej. Podaję link do albumu: http://www.szpiczak.bialystok.pl/Olsztyn_2010/.
Przepraszam za jakość zdjęć, ale jestem amatorem fotografii. Album na moją stronę stworzyłem po raz pierwszy, więc może mieć wiele do życzenia.
Pozdrawiam. Wiesław.
wieloj

Powrót do Forum Pacjentów