różnie to bywa - nie tylko w Polsce

Witam Państwa na naszym nowym Forum Stowarzyszenia. Udostępniamy Państwu możliwość wymiany doświadczeń i wiedzy na temat naszej choroby oraz jej leczenia. Możemy również rozmawiać na inne ważne dla nas tematy.
Zapraszam do dyskusji.
Pozdrawiam,
Roman Sadżuga

różnie to bywa - nie tylko w Polsce

Postprzez lilka » Pt sie 28, 2009 8:45 pm

"W sądzie walczy o przedłużenie życia
PAP/Rynek Zdrowia 2008-09-08 16:27:00
55-letni Brytyjczyk Colin Ross postanowił przed sądem wywalczyć sobie prawo do leku, który dałby mu dodatkowe 3 lata życia. Mężczyzna choruje na nieuleczalną chorobę i tylko drogi, nowoczesny lek lenalidomid pozwoli mu na dalsze życie.

Zdaniem czołowych specjalistów chory ma ledwie dwa miesiące życia przed sobą. Finansujący leczenie West Sussex Primary Care Trust odmówił mu sfinansowania leczenia ze względu na jego „nieopłacalność".

Co ciekawe, gdyby mężczyzna mieszkał kilka mil dalej, nie miałby problemów ze sfinansowaniem leczenia przez inną regionalną instytucję.

Jeden cykl podawania lenalidomidu kosztuje 5 tysięcy funtów. Na początek potrzebne byłyby 3-4 cykle."
lilka

Re: różnie to bywa - nie tylko w Polsce

Postprzez Jakub W. » N sie 30, 2009 12:33 am

Poczułem się "wywołany" do odpowiedzi, bo przecież kiedyś napisałem, że w Polsce, jedynym kraju w cywilizowanej części Europy, chorzy na szpiczaka nie mają dostępu do nowych leków.

Artykuł, który cytujesz, ma już ROK i zapewne opisuje sytuację, która miała miejsce kolejny ROK wcześniej. Gdy to podsumujemy, to okaże się, że faktycznie 2 lata temu mogły być kłopoty z finansowaniem lenalidomidu w Europie. Wtedy tak mogło być, ale TERAZ tak NIE jest. Tak jest tylko w naszym kraju.
No i jeszcze o jedno muszę spytać... kto powiedział, że Brytyjczycy to cywilizowany naród i że żyją Oni w cywilizowanej części Europy? Ja na pewno NIE! :)

Pozdrawiam serdecznie
Kuba
Jakub W.

Postprzez lilka » N sie 30, 2009 11:00 am

Oj Kuba, Kuba. Zmieniłeś wygląd strony i jakbyś sam się zmienił. Kiedyś dodawałeś mi wiary, sił do codziennej walki, a teraz osłabiasz. Tyle w Tobie złości do świata...
Ten post chyba napisałam dla siebie, żeby mnie mobilizował. Już mija dwa miesiące jak Maciek nie był w szpitalu, nie ma miejsc. Zbieram się do napisania skargi na Ministerstwo Zdrowia. Muszę tylko znaleść podstawę prawną na podstawie, której szpital ma zwracane koszty (tylko za 3 dni lub 9dni pobytu pacjenta w szpitalu). Podobno pacjenci są przetrzymywani, żeby szpital mógł dostać zwrot (to są opowieści pacjentów). Muszę to wszystko sprawdzić, a tak mi się nie chce w tym grzebać. Ale jak trzeba to trzeba.
Pozdrawiam
Lilka
lilka

Postprzez Jakub W. » Pn sie 31, 2009 12:22 am

Eeeee tam... nic się nie zmieniło. Jestem bardzo pozytywnie nastawiony do wszystkich i wszystkiego wokół. Może z wyjątkiem Anglików sikających pod Adasiem na "moim" Rynku i durnych (niekiedy) posunięć naszych (niestety) decydentów. :)

Pod skargą, którą zamierzasz wystosować, podpisuję się bez wahania... zastanawiam się jeno, do kogo winna być skierowana? Przecież na tak wysokich szczeblach wszyscy mówią sobie na "TY" i jakoś nie chce mi się wierzyć, że kolega koledze poleci ukarać koleżankę (przykładowo), albo że koleżanka poda się do dymisji na wniosek kolegi. No chyba, że się mylę...

Pozdrawiam
Kuba
Jakub W.

Powrót do Forum Pacjentów