bortezomib i lenalidomid

Witam Państwa na naszym nowym Forum Stowarzyszenia. Udostępniamy Państwu możliwość wymiany doświadczeń i wiedzy na temat naszej choroby oraz jej leczenia. Możemy również rozmawiać na inne ważne dla nas tematy.
Zapraszam do dyskusji.
Pozdrawiam,
Roman Sadżuga

bortezomib i lenalidomid

Postprzez grajka8885 » Śr sie 12, 2009 11:48 pm

czy jest wśrod nas ktos kto jest leczony najnowszym lekiem bortezomib lub lenalidomid?
grajka8885

Re: bortezomib i lenalidomid

Postprzez wieloj » Pt sie 14, 2009 9:45 am

Witaj grajka.
Nie jestem leczony ani bortezomibem, ani lenalidomidem.
Chcę tylko wyjaśnić, że to są dwa różne leki.
Bortezomib ma nazwę handlową Velcade, a lenalidomid ma nazwę handlową Revlimid.
O tych lekach możesz pocztać korzystając z linków:
1. Velcade - http://www.szpiczak.bialystok.pl/VELCADE.pdf
2. Revlimid - http://www.szpiczak.bialystok.pl/REVLIMID.pdf
Pozdrawiam. Wiesław.
wieloj

Re: bortezomib i lenalidomid

Postprzez grajka8885 » So sie 15, 2009 1:17 am

Witam!
Bardzo dziekuje za odpowiedz ,widze ze Pan juz jest obeznany w tej chorobie ! Czytałam na forum ,ze Pan juz od 2006 roku walczy i wszystko idzie w dobrym kierunku i oby tak dalej !!! życze zdrówka ,jest Pan młody wiec jeszcze duzo przed Panem :) ja duzo czytam,pisze bo chce jak najwiecej wiedziec bo u mojego taty wykryto pod koniec kwietnia tą straszną chorobe . Ale niestety tatus jest w gorszej sytuacji bo jest dializowany ,aktualnie przyjmuje 4 chemie i od półtora miesieąca Talizer bo dopiero udało nam sie go zdobyc! Ogólnie stan taty jest dobry ,są jednak dni gdy niema na nic ochoty :( Tata ma 54 lata i przed chorobą był bardzo aktywny:treningi piłki noznej 3 razy w tyg.praca zawodowa-fizyczna ,bardzo czesto podrozowalismy ,spacerowalismy i niestety wszystko szlak trafił !!!! Jest załamany ,cała rodzina pomagała i pomaga nauczyc sie z tym żyć ale to niestety juz nie to . Niejest taki sam ,czesto zamyslony itd..
Dlatego takie wypowiedzi jak Pana bardzo mnie podbudowują i motywują do walki !
Pozdrawiam serdecznie :)
grajka8885

Powrót do Forum Pacjentów