kiedy autoprzeszczep

Witam Państwa na naszym nowym Forum Stowarzyszenia. Udostępniamy Państwu możliwość wymiany doświadczeń i wiedzy na temat naszej choroby oraz jej leczenia. Możemy również rozmawiać na inne ważne dla nas tematy.
Zapraszam do dyskusji.
Pozdrawiam,
Roman Sadżuga

kiedy autoprzeszczep

Postprzez emilcia000 » Pt kwi 17, 2009 5:24 pm

Witam wszystkich. Mam takie pytanie odnosnie autoprzeszczepu. Moj tata od wrzesnia mial co miesiac chemie. 7 razy do tej pory. jest leczony w legnicy. mial robiony wynik z kosci i okazalo sie ze wszystko jest w porzadku i bedzie skierowany do wroclawia na autoprzeszczep. chcialam sie dowiedziec jak to teraz bedzie wygladac. jak dlugo sie czeka na przyjecie do kliniki do wroclawia. jaka jest najlepsza? jak to wszystko bedzie wygladac. Pozdrawiam
emilcia000

Re: kiedy autoprzeszczep

Postprzez aneta35 » Pt kwi 17, 2009 6:16 pm

Emilcia,przed autoprzeszczepem jest potrzebna mobilizacja komórek z których można potem wykonac przeszczep, tak zwana afereza.Czasami uda się uzbierać wystarczającą ilość komórek za pierwszym razem a czasami potrzeba dwóch albo nawet trzech. Moja mama zebrała dopiero wystarczającą ilośc za trzecim razem.Jest przy tym konieczny pobyt w szpitalu w izolatce i trwa przewaznie do 3 tygodni.Dostaje się przy tym bardzo inwazyjną chemię i każdy inaczej to znosi. Najlepiej poczytaj wątki Jarka, Ewah oraz Wiesława ( ma ogromną wiedzę i doświadczenie i naprawdę można wiele się dowiedziec z jego postów) Jeżeli uda się uzyskac odpowiednią ilość komórek i ogólny stan zdrowia pozwala, to po kilku, kilkunastu tygodniach jest wykonywany autoprzeszczep. Moja mama leczona jest w Warszawie i niestety nie umiem nic powiedziec o szpitalach w innych częściach kraju.
Życzę Tobie i tacie wytrwałości i optymizmu w walce z chorobą. Napisz cos więcej, jakim schematem jest leczony tata, ile ma lat i ogólnie pisz jak najwięcej.Z doświadczenia wiem,ze to bardzo pomaga i dodaje wiary i otuchy:) Osobiscie traktuje użytkowników forum jak drugą rodzinę i nawet jak przez jakiś czas nic nie piszę, to zaglądam tu conajmniej dwa razy dziennie. Pozdrawiam.Aneta.
aneta35

Postprzez endriu » Pt kwi 17, 2009 8:43 pm

Witam
Polecam klinikę na Pasteura we Wrocku. Jestem tam leczony piąty rok. Miałem tam robione dwa przeszczepy, super kadra lekarzy i personelu.

pozdrawiam endriu :wink:
endriu

Postprzez ewah » N kwi 19, 2009 6:02 pm

Emilko ja miałam autoprzeszczep w Klinice UJ w Krakowie jest tam bardzo dobra opieka oraz warunki.
ewah

Powrót do Forum Pacjentów