Pierwsza faza leczenia

Witam Państwa na naszym nowym Forum Stowarzyszenia. Udostępniamy Państwu możliwość wymiany doświadczeń i wiedzy na temat naszej choroby oraz jej leczenia. Możemy również rozmawiać na inne ważne dla nas tematy.
Zapraszam do dyskusji.
Pozdrawiam,
Roman Sadżuga

Pierwsza faza leczenia

Postprzez jacek1 » Cz wrz 11, 2008 3:52 pm

Witam wszytskich, jestem nowy na tym forum. Mam gorącą prośbę o opinie jeśli chodzi o pierwszą faze leczenia szpiczaka, z wielu żródel wynika że jest to szelnie istotna kwestia, z góry będę wdzięczny za krotka informacje od czego powinno sie zacząc, sam talidomid ?? czy byc moze w połączeniu z deksametazonem ?? jakie są plusy a jakie mniusy ?? Czy byc moze MP ( melfalan z prednizonem ) ?? z zagranicznych linków dowiedziałem się też o jakis nowych lekach Doxil ?? Velcade ?? Revlimid ?? niewiem czy może są to leki stosowane w pózniejszej fazie choroby podczas jej nawrotów. będe bardzo wdzięczny za krótką opinie na temat tych leków z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam wszytskich forumowiczów.
jacek1

Re: Pierwsza faza leczenia

Postprzez ewah » Cz wrz 11, 2008 4:14 pm

To wszystko zależy od wielu czynników . Po pierwsze jakie masz wyniki i co zaproponuje Ci lekarz prowadzący. Czy będzie przygotowywał ciebie do przeszczepu czy nie.Każdy z wariantów wymaga innego leczenia i stosowania innej chemii.Pytaj o to lekarza hematologa zadawaj jak najwiecej pytań, bo ty nie wiesz nic a on prawie wszystko.
ewah

Postprzez endriu » Cz wrz 11, 2008 7:06 pm

Szczera prawda nasze leczenie zależy od wielu czynników ale najważniejszy jest lekarz prowadzący.
My możemy porozmawiać sobie o samej otoczce tego leczenia a to też bardzo przydatne rady. A niektórzy forumowicze to naprawdę bardzo duża kopalnia wiedzy na temat szpiczaka.

pozdrawiam endriu :wink:
endriu

Postprzez Danuta Lang » Cz wrz 11, 2008 7:22 pm

Zgadzam się z Ewą ,że wybór leczenia farmakologicznego zależy od stanu pacjenta i od tego, czy został zakwalifikowany do przeszczepu szpiku.Mój mąż ze względu na chorobę serca nie może mieć przeszczepu.Leczony jest alkeranem+ deksametazon- co 6 tygodni, a codziennie bierze talizer 100. Ten zestaw sprawdza się.Obecnie przyjmuje 7. chemię.Przewidziane są jeszcze 2 kursy.
Danuta
Danuta Lang

Postprzez jacek1 » Pt wrz 12, 2008 11:30 am

Bardzo dziękuję za info, no własnie wszystko zależy od lekarza prowadzącego, i tu pozostaje nadzieja że trafiamy na lekarza ktory do kazdego pacjenta podchodzi z duza atencją, kształci sie jesli chodzi o nowosci w leczeniu choroby, czyta zagraniczne opracowania robi wszystko żeby byc na bieżąco jesli chodzi o wszystkie nowosci, ale tez mozemy trafic na rutyniarza, który swoja wiedze zatrzymal lata temu odnosnie danej choroby, ślepo wierzy w stare leki :(
mam nadzieje że w moim przypadku tak nie bedzie :) w przyszłym tygodniu poznamy diagnoze, stadium choroby oraz sposób leczenia, wtedy na pewno poprosze o opinie szanownych forumowiczów.
Pozdrawiam
jacek1

Postprzez ewah » Pt wrz 12, 2008 2:00 pm

Jacku duzo też zależy w której klinice będziesz się leczył może napisz gdzie sie leczysz i ktoś z nas będzie mógł Ci polecić dobrego specjalistę. I głowa do góry :)
ewah

Postprzez lilka » Pt lut 13, 2009 4:19 pm

JACKU co u Ciebie!
Lilka
lilka

Powrót do Forum Pacjentów