Jeszcze jedna chora

Witam Państwa na naszym nowym Forum Stowarzyszenia. Udostępniamy Państwu możliwość wymiany doświadczeń i wiedzy na temat naszej choroby oraz jej leczenia. Możemy również rozmawiać na inne ważne dla nas tematy.
Zapraszam do dyskusji.
Pozdrawiam,
Roman Sadżuga

Re: Jeszcze jedna chora

Postprzez beata118 » Pt lis 21, 2008 11:54 am

Witam Pani Danusiu. Mama jest po 6 kursie alkeran+dex i dopiero w połowie XII ma mieć robione badania na białko Bence Jonesa z dobowej zbiórki moczu. Wyniki ma w normie, morfologia troche spada bezpośrenio po kursie i miała mało leukocytów 2100 (norma jest od 4000). Niestety nie pamiętam ile bierze alkeranu ale bierze go przez 4 dni + dex jak tylko się dowiem to dopiszę. Ostatnio Mama zdenerwowała się bo robiąc morfologię poprosiła o wykonanie OB które wyszło b.wysoko 135mm. A w lipcu było juz 70mm. Nie wiemy czy jest to wpływ leków, czy coś się dzieje niedobrego. Czekamy jednak aby ta ostatnia chemia poskutkowała a potem czekamy na grudniowe przebadanie. Mama czuje się dobrze, jedynie kilka dni po chemii słabiej ale to normalne. Zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia. Z mojej Mamia żaden z lekarzy nie rozmawiał o przeszczepie kom.macierzystych, nie wiem dlaczego? Czy chca spróbować na razie farmakologicznie wstrzymać chorobę czy są inne przyczyny? Na razie nie poruszam takich tematów przy Mamie i czekam na zakończenie tej fazy leczenia. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia dla męża.
beata118

Postprzez Danuta Lang » N sty 04, 2009 4:48 pm

Beatko,trochę czasu minęło od ostatnich wieści o zdrowiu Twojej mamy. Mój mąż dzisiej w nocy jedzie już na kolejną 10 chemię ,znowu nerwy .Od ostatniej chemii bierze Resveratrol,ciekawe czy wyniki nadal spadają.Jutro będzie wszystko wiadomo.Napisz parę słów jak wypadły ostatnie wyniki z grudnia i co dalej postanowili bo przecież mama i mój mąż są podobnie leczeni.
Pozdrawiam Danuta
Danuta Lang

Postprzez beata118 » Pn sty 05, 2009 11:22 am

Witam Pani Danusiu. Mama ma naznaczoną wizytę dopiero na 26.01. Wtedy mam się dowiedzieć o wynikach. Mama czuje się dobrze. Wiemy jednak że zbliża się termin wizyty i mimo wszystko jest pewien niepokój co dalej. Życzę zdrowia Pani oraz mężowi.
beata118

Postprzez andzia » N sty 11, 2009 11:12 pm

z ciocia jest dobrze, ale od listopada poziom bialka w krwi obwodowej utrzymuj sie na poziomie ok 20%. I pomimo ciaglego brania Talizer+Dex+Endokson wynik nie spada. Wyniki moczu sa wporzadku (z dobowej zbiorki). Teraz jak bylysmy w czw w klinice ciocia miala robiona biopsje.
i w tej chwili pojawila sie pewna watpliwosc, czy aby leczenie nie szlo za dobrze. Czy u was tez byla taka faza, ze poziom bialka w pewnym momencie sie zatrzymal i nie opadal?? jakie bylo dalsze leczenie? bo szczerze mowiac boimy sie ze leczenie jest juz nie skuteczne....
andzia

Postprzez Danuta Lang » Śr sty 28, 2009 5:44 pm

Beato, czekam z niecierpliwością na wiadomość od ciebie co słychać po ostatniej wizycie mamy w klinice.Ciekawi mnie to ponieważ jak dotąd nasi chorzy jadą na tym samym wózku czyli są podobnie leczeni.U mojego męża białko powoli ale opada ,trepano jeszcze nie miał robione tylko na początku choroby wskażnikiem jest BM wynosi 1 %a reszta wyników w normie.
Pozdrawiam Danuta
Danuta Lang

Postprzez beata118 » N lut 01, 2009 7:51 pm

Pani Danusiu odpowiadam z opóźnieniem (ferie) ale nie mam dobrych wiadomości. Mamie pogorszyły się wyniki, 26.01 pobrany został szpik i Mama idzie 6.02 do szpitala. Wtedy zostanie podjęta decyzja. Jesteśmy zaniepokojone, Mama nie jest niestety w dobrym nastroju.
beata118

Postprzez aneta35 » Pn lut 02, 2009 8:00 am

Beatko, wspieraj mamę jak możesz. Moja, mimo całego swojejgo optmizmu też miewała gorsze dni . Ja wierzę, że lekarze podejmą słuszną decyzję i wszystko będzie szło ku lepszemu. Trzymam kciuki za Ciebie i mamę. Pozdrawiam serdecznie.
aneta35

Postprzez andzia » N lut 15, 2009 8:47 pm

Widzę, że tu jakoś po mału do przodu i ku lepszemu. Niestety u nas tak wesolo nie jest. Od wtorku ciocia jest znowu na klinice w Krakwie. Od jutra ma sie zaczac nowe leczenei szpiczaka, bo jak narazie dostaje antybiotyk i cos antywirusowego, bo byla podziebiona. Miala robiona serie badan RTG, z krwi oraz byl u niej neurolog. Komplenie nie wiem jakie sa te wyniki, ani co stwierdzil, bo nie ma naszej pani doktor. Liczymy ze jutro sie wszystko sie wyjasni. A na dodatek ciocia dzis popoludniu miala goroczke... chyba z nerwow, bo pani doktor jej powiedziala, ze od jutra da jej nowa chemie, bo tamta przestala przynosic pozadany efekt.
Mam nadzieje, ze jutro bede miala jakies lepsze i pelneijsze informacje.
Zdrowia zycze
andzia

Postprzez aneta35 » Cz kwi 16, 2009 5:36 pm

Beatko, co u Was słychać? Jak mama??
aneta35

Poprzednia strona

Powrót do Forum Pacjentów