TALIDOMID

Witam Państwa na naszym nowym Forum Stowarzyszenia. Udostępniamy Państwu możliwość wymiany doświadczeń i wiedzy na temat naszej choroby oraz jej leczenia. Możemy również rozmawiać na inne ważne dla nas tematy.
Zapraszam do dyskusji.
Pozdrawiam,
Roman Sadżuga

TALIDOMID

Postprzez irena » Pn lip 23, 2007 12:26 pm

Moja Mama otrzymała od hematologa receptę na talidomid, mamy zgodę Ministra Zdrowia na zakup, złożyliśmy już wniosek do NFZ na refundację, w ciagu 3 tygodni do domu ma przyjść odpowiedź.Moje pytanie -co dalej?
Czy my mamy sami odebrać lek z apteki ?
Wniosek nie był ze szpitala lecz z przychodni hematologicznej. Mama jest też pod kontrolą onkologiczną Zaczynam się w tym wszystkim gubić!!!!
Pomóżcie!
irena

Re: TALIDOMID

Postprzez iwona » Wt mar 10, 2009 2:58 pm

Witaj Irko!Ja dla mojej mamy też zamawiałam Talizer.Oprócz zgody na sprowadzenie tego leku musisz mieć jeszcze receptę na Talizer.Gdy przyjdzie potwierdzenie i zgoda na refundację z ministerstwa zdrowia wtedy z tą decyzją i z receptą idziesz do apteki i apteka zamawia ten lek(czekasz ok.2-3 tygodni),jest on sprowadzany z Danii.
iwona

Re: TALIDOMID

Postprzez irena » Śr mar 11, 2009 10:10 am

Iwonko, od grudnia 2008roku Talidomid Mama otrzymuje z apteki szpitalnej Kliniki w Katowicach.Sposób zamawiania się zmienił , i lek jako refundowany może być tylko wydawany poprzez apteki szpitalne>Na początku było trochę zamieszania , teraz wszystko się unormowało i po wizycie u lekarza Mama otrzymała dawkę leku na 3 miesiące. pozdrawiam Irena
irena

Powrót do Forum Pacjentów