Revlimid (lenalidomid) - refundacja

Witam Państwa na naszym nowym Forum Stowarzyszenia. Udostępniamy Państwu możliwość wymiany doświadczeń i wiedzy na temat naszej choroby oraz jej leczenia. Możemy również rozmawiać na inne ważne dla nas tematy.
Zapraszam do dyskusji.
Pozdrawiam,
Roman Sadżuga

Revlimid (lenalidomid) - refundacja

Postprzez konrad » Pt lis 27, 2009 10:28 am

Przeszedłem 2 miesięczną terapię lekiem Revlimid, który w moim przypadku przyniósł poprawę i zmniejszenie poziomu "złego" białka.
Aktualnie jest problem z kontynuowaniem leczenia, ze względu na dostępność tego leku. Mój lekarz mówi, że trzeba wstrzymać się do nowego roku,
gdyż NFZ przed końcem starego roku nie zrealizuje zamówienia (mówił z własnego doświadczenia).
Czy macie doświadczenie związane z uzyskaniem dofinansowania NFZ na ten lek? Może jakieś rady dla mnie? :)
Pozdrawiam - Konrad
konrad

Re: Revlimid (lenalidomid) - refundacja

Postprzez konrad » So cze 12, 2010 2:55 pm

Witajcie. Ktoś się orientuje jak to jest teraz z Revlimidem? Mój lekarz ze szpitala na szaserów WIM Warszawa, zamówił dla mnie (chyba) w NFZ i niestety nie dostałem, tzn. mam już przyjmować, a jak się dowiaduję w szpitalu nie ma decyzji z NFZ. Wyglądało, że po 31 maja miało być łatwiej, ale chyba ciągle tak samo. Nie mam też pojęcia u kogo dokładnie szpital zamawia i kto podejmuje decyzje. Staram się właśnie dowiedzieć, bo chciałbym uzyskać informacje jaka jest przyczyna nie podejmowania decyzji w tej sprawie. Jak dzwonie do szpitala to dostaję tylko ogólne informacje - "NFZ jeszcze nie podjął decyzji", co to za dziadowskie procedury?
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów. Życzę zdrowia, a chorym wystrzegania się infekcji (złapałem katar i ciężko to odchorowałem).
Konrad
konrad

Postprzez Danuta Lang » N cze 13, 2010 10:18 pm

Konrad przeczytaj na stronie fundacji dr Jurczyszyna z Krakowa ,tam jest opisany skrót debaty jaka odbyla się w Warszawie z wiceministrem zdrowia odnośnie revlimidu.W tej debacie uczestniczylami dowiedzałam sie, że tym pacjętom, ktorzy mieli rozpoczęte leczenie revlimidem lek od zaraz miał byc przywrócony ,ale najpierw pieniądze musza spłynąć do klinik, żeby bylo czym płacić/a na to niestety trzeba będzie czekać jak zwykle/minister obiecał od zaraz, ale czyny nie idą za słowami. Jako lek niestardantowy planowany od września po opracowaniu programu leczenia tym lekiem.
Danuta Lang

Postprzez konrad » Pn cze 14, 2010 3:35 pm

Dziękuję, za informacje. Dziś podzwoniłem po Mazowieckim Oddziale NFZ, Wydział Gospodarki Lekami, Dział Programów Lekowych i Chemioterapii.
Tam się dowiedziałem, że jeden dział przesłał 3 tygodnie temu decyzje do innego działu, a tam dowiedziałem się, że jutro będzie pismo w mojej sprawie. Jednym słowem przesyłają sobie z działu do działu decyzje - hehe, a tygodnie lecą.
Pozdrawiam serdecznie - Konrad
konrad

Postprzez marlena » Pn cze 20, 2011 7:12 pm

WITAJ
CZY LECZONY LENALIDOMIDEM BYŁEŚ PO NAWROCIE CHOROBY CZY W PIERWSZEJ LINII LECZENIA? CZY TEŻ PO PRZESZCZEPIE
ZASTANAWIAM SIE CZY KTOS DOSTAJE LENALIDOMID A JEST PRZYGOTOWYWANY DO PRZESZCZEPU CZY RACZEJ NIE PODAJE SIE TEGO LEKU W PIERWSZEJ FAZIE LECZENIA
MARLENA
marlena

Postprzez konrad » N lip 31, 2011 12:19 pm

Przepraszam, że tak późno odpowiadam. Leczony byłem kilkoma spocyfikami, które nie dawały rezultatów.
Co do Twojego pytania to nie wypowiem się bo nie mam odpowiedniej wiedzy. Decyzje trzeba pozostawić lekarzom, ewentualnie uzyskać konsultacje. Pozdrawiam
konrad

Powrót do Forum Pacjentów