XII Kongres Polskiego Stowarzydszenia Pomocy Chorym na Szpiczaka

Szanowni Państwo, możemy w końcu zamieścić dokładny program zajęć na nasz najbliższy weekend w Olsztynie. Liczymy, że zawartość merytoryczna i nie tylko zaspokoi Państwa potrzeby na wiedzę i kontakt z innymi chorymi. Proszę pamiętać, że wiedza o swojej chorobie, nie jest priorytetem w naszym "chorym życiu". Najważniejsze jest nastawienie, wsparcie bliskich, o ile jest potrzebne i kontakt z pacjentami, którzy "nie mają czasu chorować". Zapraszamy więc do Olsztyna i cieszmy się naszym świętem. Do zobaczenia, RS.


  

VI Kongres Polskiego Stowarzyszenia
Pomocy Chorym na Szpiczaka

 

Olsztyn, 25-27 marca 2011


W konferencji swoją obecnością zaszczyciło nas wielu specjalistów z zakresu hematologii, reprezentantów lokalnych władz oraz goście z Niemiec, Czech, Wielkiej Brytanii, Rumunii i Stanów Zjednoczonych, którzy od lat zajmują się problematyką chorych na szpiczaka w swoich krajach. Z roku na rok przybywa także chętnych do wzięcia udziału w Kongresie chorych i ich bliskich. W bieżącym roku było nas ponownie około 250 osób.

Rozmawialiśmy o najnowszych standardach i skutecznych nowoczesnych terapiach poprawiających jakość życia pacjentów. Pomimo, iż szpiczak jest nadal nowotworową chorobą nieuleczalną, to można z nią dosyć długo żyć, a przyszłość daje nam nadzieję na jeszcze większe możliwości dzisiejszej farmakologii i medycyny.  

Podczas konferencji można było skorzystać z indywidualnych konsultacji psychologicznych i porad prawnych. A jako nowość w tym roku w programie Kongresu znalazł się występ Olsztyńskich Bardów – Czerwonego Tulipana, na którym bawiliśmy się świetnie.

Zapraszamy  do zapoznania się z materiałami: zdjęciami oraz prezentacjami naszych znakomitych lekarzy, wykładowców.

 

 

 

Prezentacja Roman Sadżuga

Prezentacja Aleksander Skotnicki

Prezentacja Artur Jurczyszyn

Prezentacja Eric Low

Prezentacja Hanna Ciepłuch

Prezentacja Iveta Mareschova

Prezentacja Joanna Wiszniewska

Prezentacja Marek Hus

Prezentacja Maria Bieniaszewska

 Prezentacja Michael Kiehl

 Prezentacja Michał Graczyk

 Prezentacja Mieczysław Komarnicki

 Prezentacja Roman Hajek

 Prezentacja Sławomir Radwański

 Prezentacja Sławomira Kyrcz-Krzemień

 Prezentacja Viorica Cursaru

 Prezentacja Wiesław W. Jedrzejczak

 Prezentacja Wojtek Wenta

 

 
Strona główna :: O nas :: Aktualności :: Kontakt :: Forum :: Artneo